Skuteczność i nowoczesne metody terapii

Centrum Medyczne Artroskop w Trzebini to specjalistyczny ośrodek leczenia schorzeń ortopedycznych. Tu można znaleźć fachową i kompleksową pomoc.

Ośrodkiem kieruje dr n. med. Bogdan Wziętek z żoną Barbarą, mający blisko 30-letnie doświadczenie w ortopedii. Zdecydowali się na budowę nowej siedziby przy ul. Głowackiego w Trzebini. Ze względu na bliskość autostrady A4, dogodny dojazd mają tu zarówno mieszkańcy Chrzanowa i Trzebini, jak Krakowa czy Katowic.
– Budowa nowej siedziby wiązała się również z wyposażeniem ośrodka w pracownię RTG. Planujemy również rezonans magnetyczny i aptekę – wylicza Bogdan Wziętek.

W placówce można skorzystać nie tylko z wysokiej jakości zabiegów rehabilitacyjnych, ale także z porad lekarzy specjalistów: ortopedy, chirurga naczyniowego, chirurga ogólnego i lekarza rehabilitacji oraz diagnostyki USG, RTG i badania komputerowego stóp.

Na powierzchni 1200 m znajdują się gabinety lekarskie i rehabilitacyjne, sala gimnastyczna do ćwiczeń, pomieszczenia do hydroterapii, sala operacyjna do zabiegów chirurgii jednego dnia, a także sklep medyczny.
– U nas każdy pacjent może liczyć na fachową, kompleksową diagnostykę i indywidualną terapię nowoczesnym sprzętem. Naczelną zasadą naszej pracy jest empatia w podejściu do pacjenta. Rozumiem stres powodowany przez chorobę, uczucie zagrożenia i zagubienia. Dlatego staramy się, żeby oprócz fachowej porady, pacjent uzyskał u nas pomoc w zorganizowaniu sobie życia w nowej, nie zawsze przyjemnej sytuacji. Mam na myśli rady, gdzie wykonać badania, jak uzyskać odszkodowanie, jaki sprzęt medyczny jest potrzebny – wylicza Bogdan Wziętek.

W nowym budynku pacjenci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie. Pacjent ortopedyczny, urazowy uzyska poradę ortopedyczną, chirurgiczną, badania RTG, USG. Może liczyć na zaopatrzenie urazów: nastawienie złamań, szycie ran, unieruchomienie w ortezach, gipsach syntetycznych. W odpowiednim czasie także na wdrożenie zabiegów rehabilitacyjnych.

– Wprawdzie zasadniczo pracujemy prywatnie jednak niektóre świadczenia możemy zaoferować na ubezpieczenie NFZ: recepty na leki i ortezy ze zniżką NFZ, zaświadczenia o niezdolności do pracy, wnioski kierujące do sanatorium ZUS. Świadczymy też  bezpłatne usługi dla pacjentów kierowanych przez prywatne ubezpieczalnie: PZU Zdrowie, Polmed, Enelmed, Compensa i inne. Mamy nadzieję, że uda nam się wreszcie podpisać umowy z Luxmedem i Medicaverem – dodaje Bogdan Wziętek.

https://przelom.pl/37242-skutecznosc-i-nowoczesne-metody-terapii.html?41ccd991e61f6d4e3ae984f745dff682