Rehabilitacja w Jaworznie i okolicach

Nasze centrum znajduje się w Chrzanowie – ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 17a
(obok budynku Spółdzielni Mieszkaniowej)

To tylko 16 km z Rynku w Jaworznie!

„Artroskop” Centrum Medyczne  Bogdan Wziętek

Czynne: poniedziałek – piątek 7.oo – 2o.oo, sobota 8.oo – 14.oo

Telefon

32 223-61-77,  605-085-018,  609-469-593

 

 

Nasze zabiegi:

Rehabilitacja Jaworzno Zabieg laserowy ma bezpośredni wpływ na procesy tkankowe bez ich uszkodzenia. W fizykoterapii medycznej używa się promieniowania z zakresu światła widzialnego i podczerwieni. Biostymulacyjne działanie lasera polega na poprawie ukrwienia, odżywienia tkanek, przyspieszeniu regeneracji tkanek, działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Rehabilitacja Jaworzno Lampa sollux to urządzenie służące do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych, wykorzystujące promieniowanie podczerwone o długości fali 800 – 1600 nm. Promieniowanie emitowane przez lampę powoduje poprawę ukrwienia oraz pobudzenie procesów metabolicznych, co powoduje przyspieszenie regeneracji uszkodzonych tkanek.
 Rehabilitacja Jaworzno Elektroterapia: jonoforeza – zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek siłami pola elektrycznego jonów działających leczniczo. Jony wprowadzane tą drogą do skóry gromadzą się w niej na granicy naskórka i skóry właściwej w pobliżu powierzchownej sieci naczyń krwionośnych, skąd zostają odprowadzone z prądem krwi w głąb ustroju.  Rehabilitacja Jaworzno Elektroterapia:elektrostymulacja. W zabiegu wykorzystuje się prądy małej częstotliwości w celu wywołania skurczu mięśni lub nerwów. Prądy złożone są z impulsów o różnym przebiegu i częstotliwości, które można dowolnie regulować i dowolną ilość razy powtórzyć.
 Rehabilitacja Jaworzno Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. W fizykoterapii zazwyczaj stosowana jest częstotliwość od 0,8 do 3MHz. Działanie biologiczne UD opiera się na zmianach mechanicznych (mikromasaż), termicznych (wytworzenie ciepła w tkankach) i fizykochemicznych (wpływ UD na koloidy tkankowe)  Rehabilitacja Jaworzno Magnetoterapia jest metodą fizykoterapeutyczną polegająca na oddziaływaniu zmiennym polem magnetycznym na ustrój. Pod jego wpływem jony znajdujące się w komórkach ciała ulegają przemieszczeniom, powodując hiperpolaryzację błony komórkowej i tym samym wzmagają przemianę materii.
 fala_uderzeniowa_opis_1-284x190  Terapia falą uderzeniową – w naszym Centrum Medycznym stosujemy terapię aparatem wykorzystującym radialną falę uderzeniową o dużej koncentracji energii na jednostkę powierzchni.

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w miejsca docelowe. Dzięki nim następują procesy leczenia i regeneracji

 terapia_manualna_2-284x190  Terapia manualna to jedna z form terapii zaburzeń narządu ruchu. Polega na indywidualnej pracy z pacjentem, mającej na celu usunięcie dolegliwości bólowych, przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu ale także stabilizacje stawów, w których ruchomość jest nadmierna.
 kapiele_wirowe_opis_01-284x190  Kąpiele wirowe – zabieg stanowi formę masażu podwodnego kończyn górnych i dolnych. Ruch wirowy wody podczas kąpieli usprawnia przepływ chłonki i krwi, jak również proces przemiany materii w tkankach. Wpływa na rozluźnienie zbliznowaceń i przykurczy. Zabieg zmniejsza zastoje żylne i obrzęki, działając jednocześnie przeciwbólowo i rozluźniająco na napięte mięśnie.

 krioterapia_opis_04-284x190 Krioterapia azotowa – zabieg ten polega na miejscowym obniżeniu temperatury tkanek przy pomocy pary azotowej, której temperatura to ok. -160C. Schładzanie trwa od 1 do 3 minut – zależnie od wielkości powierzchni wychładzanej i osobniczej wrażliwości na zimno, jest bezbolesne i bardzo dobrze tolerowane przez organizm. Powierzchnia skóry osiąga przy tym temperaturę około 0C.
 kt_06-284x190  Kinezjotaping – jest to nowa metoda leczenia wspomagająca proces usprawniania w wielu jednostkach chorobowych. W leczeniu schorzeń stawów i reumatyzmu jako pierwszy kinesiotaping zaaplikował dr Kenzo Kase. Do niedawna metoda ta stosowana była głównie w sporcie, w celu ograniczenia ilości kontuzji występujących u zawodników, lub jako terapia wspomagająca w leczeniu urazów.  cwiczenia_konczyna_dolna_01-284x190 Ćwiczenia kończyny dolnej na szynie do ciągłego ruchu biernego – CPM (ciągły ruch bierny) służą do ćwiczenia kolana i biodra po operacjach i urazach stawu biodrowego i kolanowego w przypadkach znacznego ograniczenia ruchomości lub bolesności stawów. Urządzenie wykonuje ruch ułożoną na nim kończyną powoli i delikatnie, przez co ból jest minimalny.
 masaze_opis_01-284x190 Masaż polega na mechanicznym drażnieniu tkanek, które wywiera bezpośredni i pośredni wpływ na organizm. Masaż wpływa na wszystkie tkanki i układy organizmu człowieka. Jest metodą leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań .  cwiczenia_1-284x190  Ćwiczenia są jedną z najważniejszych metod rehabilitacji i odbywają się na sali gimnastycznej pod nadzorem i z pomocą magistra rehabilitacji, trwają 30 do 60 minut. W naszym centrum medycznym wykonujemy: ćwiczenia z asystą rehabilitanta, ćwiczenia samodzielne, ćwiczenia czynno-bierne, ćwiczenia na podwieszkach, ćwiczenia z oporem, rower stacjonarny, ćwiczenia ręki, ćwiczenia koordynacji i propriocepcji.
biofeedback-284x190 REHABOARD to komputerowa platforma balansowa do treningu i rehabilitacji. Urządzenie pozwala na trening równowagi i koordynacji ruchowej oraz gimnastykę korekcyjną. Balansując na platformie sterujemy tym co dzieje się na komputerze. Wbudowany interfejs komputerowy pozwala na trening w formie gier komputerowych, który przybiera formę zabawową oraz mobilizuje do ćwiczeń i rywalizacji dzieci oraz dorosłych. rehabilitacja_w_domu_02-284x190 Rehabilitacja w domu klienta. Pacjenci obłożnie chorzy wymagają stałej rehabilitacji. Przede wszystkim ćwiczenia czynno-bierne, które pomagają w utrzymaniu ruchomości stawów. Masaże uelastyczniają nieczynne mięśnie, ścięgna i więzadła, drenaż limfatyczny likwiduje obrzęki spowodowane brakiem ruchu. Pomocne są również: elektrostymulacja, ultradźwięki, laser.

 

Przykładowe terapie
– usprawnianie po zabiegach operacyjnych:
(artroskopia, endoprotezoplastyka stawu biodrowego, kolanowego,
rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego i tylnego)
– zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, dyskopatie, rwa kulszowa,
– bolesny bark, łokieć tenisisty / golfisty, zespół cieśni nadgarstka,
– ostrogi piętowe, leczenie paluchów koślawych halluxów,
– reumatoidalne zapalenie stawów,
– zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
– rehabiliitacja wad postawy
– skrzywienia kręgosłupa,
– deformacje klatki piersiowej,
– zaburzenia statyki (koślawość/szpotawość) kolan i stopy.

Pakiety zabiegów:
Pakiet max – 10 spotkań (każde od 90 min do 120 min) obejmujące wszelkie wskazane zabiegi rehabilitacyjne oraz Pakiet mini – 5 spotkań (każde od 90 min do 120 min) obejmujące wszelkie wskazane zabiegi rehabilitacyjne