Masaże

Masaż klasyczny polega na mechanicznym drażnieniu tkanek, które wywiera bezpośredni i pośredni wpływ na organizm.

Masaż wpływa na wszystkie tkanki i układy organizmu człowieka. Jest metodą leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania).

Na podstawie badań i obserwacji stwierdzono, że spośród znanych metod masażu masaż klasyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób układu ruchu. Drażnienie mechaniczne tkanek w trakcie masażu przyspiesza przepływ krwi i limfy, a tym samym zwiększa dopływ tlenu, substancji ożywczych i pobudza przemianę materii. Stymuluje w ten sposób naskórek, skórę i tkankę łączną do regeneracji i odbudowy.

Drenaż limfatyczny pozwala odprowadzić nadmiar zalegającej limfy z kończyn. Drenaż limfatyczny kończyn jest szczególnie skuteczny w obrzękach limfatycznych np. po operacjach piersi, w niewydolności żylnej kończyn dolnych, po usunięciu macicy, w obrzękach tłuszczowych, w obrzękach grawitacyjnych, przy obrzękach w nawracającej róży. Pracująca u nas dyplomowana masażystka Marzena Kucek jest szczególnie zainteresowana drenażem limfatycznym. Ostatnio przeszła cykl szkoleń manualnego drenażu limfatycznego.

 


Sprawdź cenę >>

 

Masz pytania? – Napisz do Nas!