Chirurgia Ortopedyczna

Gabinet zabiegowy

W naszym Gabinecie Zabiegowym oferujemy następujące procedury:

 

Nasz gabinet zabiegowy jest wyposażony w sprzęt pozwalający na bezpieczne wykonanie mniejszych zabiegów chirurgicznych w znieczuleniu miejscowym. Gabinet jest wyposażony w stół zabiegowy, podwójną lampę bezcieniową i aparat do elektrokoagulacji ERBE. Zabiegi są przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym, które polega na ostrzyknięciu operowanego miejsca środkiem znieczulającym (podobnie jak w gabinetach stomatologicznych) oraz na znieczuleniu przewodowym pni nerwowych pod kontrolą USG. Dzięki temu znieczuleniu pacjent nie odczuwa bólu w czasie zabiegu oraz w pierwszych godzinach po zabiegu. Znieczulenie to jest bezpieczne również u osób starszych z obciążeniami, które nieraz nie pozwalają na znieczulenie ogólne – narkozę.

W przypadku wycięcia guzków pobieramy materiał do badań histopatologicznych wykonywanych w Chrzanowskim Szpitalu.

Szpital zapewnia nam również sterylizację narzędzi chirurgicznych w swojej Centralnej Sterylizacji.

Po zabiegu pacjent może pójść do domu, jednak pozostaje pod naszą opieką. W razie wątpliwości może skontaktować się z lekarzem prowadzącym, a opatrunki wykonywane są przez lekarza.

Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie pacjenta. Dlatego przed zabiegiem pacjent wykonuje podstawowe badania krwi oraz niezbędne konsultacje w przypadkach ogólnych obciążeń zdrowotnych.

Zalecamy wszystkim Pacjentom szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B ponieważ do zakażenia może dojść nie tylko u chirurga, ale również w innych sytuacjach życiowych; np. u kosmetyczki, fryzjera. Szczepienie takie wymaga 6 tygodni. Jednakże nie jest ono już obowiązkowe.

Zabiegi wymagające znieczulenia ogólnego lub przewodowego są wykonywane przez naszych lekarzy w prywatnych Klinikach w Krakowie i Katowicach.

W okresie od 2012 rozwinęliśmy nowy dział Medycyny Regeneracyjnej w naszym Gabinecie Zabiegowym.

Obecnie oferujemy